Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA 2015

Już w piątek 4 września 2015 r. rusza XIII edycja festiwalu PRO-CONTRA 2015, współorganizowanego przez Akademickie Centrum Kultury US. Wejście na wszystkie wydarzenia związane z Festiwalem jest bezpłatne. Zapraszamy!

Festiwal rozpocznie się w o godzinie 16.00 w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie zaprezentowany zostanie pierwszy spektakl konkursowy. O nagrodę GRAND PRIX PRO-CONTRY walczyć będzie 7 grup teatralnych z Polski oraz 5 z zagranicy (Rosja, Chorwacja, Włochy, Iran, Litwa). Jak zawsze PRO-CONTRA zestawiać będzie ze sobą najróżniejsze podejście do formy teatru. Teksty Shakespeara i Becketta pojawią się obok autorskich scenariuszy młodych twórców. Llasyczne podejście do teatru będzie zestawione z tańcem, performancem czy teatrem plastycznym, młodzi amatorzy będą rywalizować o uznanie publiczności z profesjonalistami.

PRO-CONTRA to także imprezy towarzyszące.

W sobotę oraz niedzielę o 10.00 zaczynać się będę otwarte warsztaty teatralne, prowadzone przez gości Festiwalu, które odbywać będą się na sali teatralnej Akademickiego Centrum Kultury US.

W ACK US zobaczyć też będzie można wystawę fotografii autorstwa Seweryna Niemca, dokumentującą pracę na scenie.

Wieczorami Festiwal będzie przenosił się do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie odbywać się będą koncerty oraz Gala Finałowa podsumowująca tegoroczną edycję.

Wejście na wszystkie wydarzenia związane z Festiwalem jest bezpłatne.

Program festiwalu dostępny TUTAJ 

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na Facebook ’u.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić